صفحه ها
دسته
لینک دوستان
تبلیغات رایگان
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 171149
تعداد نوشته ها : 291
تعداد نظرات : 23
Rss
طراح قالب
موسسه تبیان
دیروز چندان هم دور نیست اما حوادث امروز آنقدر تلخ هست که دیروزمان را خیلی راحت فراموش کنیم. آنقدر سخت که بگوییم قهرمان نمی خواهیم. در قحطی مطلق بتمن و سوپرمن در برهوت فوتبال، آنقدر حالمان بد هست که به فنای بدمن ها رای بدهیم.
مبادا فکر کنی ما مردم قدر نشناسی هستیم. یادمان نرفته که چقدر برای رسیدن به جام جهانی زجر کشیدیم. یادمان نرفته که چقدر کلمه جام جهانی برایمان آزاردهنده شده بود. هنوز هم یادآوری تحقیرهای شکننده استرالیایی ها عذابمان می دهد ولی وقتی امروز را می بینیم آرزو می کنیم کاش چنین حماسه سازی نداشتیم. آرزو می کنیم کاش اصلا حماسه ای وجود نداشت تا به جام جهانی برویم. مگر آن جام جهانی چه فایده ای برای ما داشت؟ مگر نه اینکه عده ای نخواستند با ایویچ بزرگ کار کنند و او را به جام جهانی نبردند؟ مگر نه اینکه سعی کردیم با کمترین اختلاف به یوگسلاوی ببازیم؟ مگر نه اینکه به آلمان پیر باختیم و در رختکن به آن افتخار کردیم؟ کاش حماسه ای نمی داشتیم تا حماسه ساز به خاطر آن گلش به جان ما بیفتد.
بدرفتاری هایی که در کلن داشتی را به برند شوستر ربط دادیم و او را یک مربی بی دانش خواندیم (که اگر بود الان در رئال نبود)، وقتی دنیزلی تو را در پاس نخواست، او را نخواستیم، داستان زندگی ات را یک ماجرای کاملا شخصی دانستیم و باز هم گفتیم عزیزی ما عزیز است، درگیری ات در راه آهن را به سوء مدیریت دیگران مرتبط کردیم و گفتیم خدا خداداد را به ما داده است، آن بلوای فراموش نشدنی در رختکن ابومسلم را هم خیلی زود فراموش کردیم و گفتیم حماسه ساز ما را عصبانی کرده اند، در برخورد با حاشیه های روزانه و هفتگی ات خودمان را به ندیدن زدیم و کر و کور شدیم تا خدشه ای به عزت عزیزی وارد نشود، اما دیگر قابل تحمل نیست. ادامه این شرایط همه را آلوده می کند. ما تو را حماسه ساز می دانستیم چون سر ما را در برابر انسان های بی فرهنگی که عزتمان را نشانه رفته بودند، بالا آوردی، اما حالا خودت مایه سرافکندگی ما شده ای. حماسه سازی که به ایرانی رحم نکند دیگر محبوب ما نیست. نمی خواهیم بیشتر از این خودت و ما را نابود کنی. چند روز پیش تصمیم گرفتی به نقطه ای از دنیا بروی که دست هیچ هموطنی به تو نرسد. می خواستی به ماداگاسگار بروی تا پیدایت نکنند و دوباره تو را برنگردانند. این بار ما از تو می خواهیم این تصمیم را عملی کنی. می خواهیم همراه عاشقانت که به خاطرت یک ایرانی را به قصد کشت می زنند به جایی بروی که دیگر اثری از خداداد در این فوتبال نماند. باور کن این فوتبال آنقدر از دلال بازی و دلار بازی زخم خورده و آنقدر ناهنجاری در خود دیده که تحمل قمه کشی قداره بندها را نداشته باشد.
فوق ستاره تا دیروز دوست داشتنی! لطفا از فوتبال ما برو.
چهارشنبه سیزدهم 9 1387
X